Neden Biz?

Parolamız, şimdi artık yerel düşünebilen, küresel davranabilen nesiller yetiştirme zamanıdır. Modelimizin ve metodolojimizin temeli budur!

Bizim öğrencimiz olarak yaşama başlayacak çocuklar çocuk gündüz bakımevi, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki eğitimlerinin sonuna ulaştığında Avrupa – dünya ve yaşadığı bu coğrafya içinde gelişmiş olacaklardır. Mesleki ve kültürel yaşamları bu atmosferde şekillenecektir. Onlar Avrupalı, Dünyalı ve kendi ülkelerinin değerlerini içselleştirmiş gelişkin insan olacaktır.

TAM Okulları Çocuk Gündüz Bakımevi

Bu hedef içerisinde;

Bizim öğrencimiz olarak yaşama başlayacak çocuklar çocuk gündüz bakımevi, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki eğitimlerinin sonuna ulaştığında Avrupa – dünya ve yaşadığı bu coğrafya içinde gelişmiş olacaklardır. Mesleki ve kültürel yaşamları bu atmosferde şekillenecektir. Onlar Avrupalı, Dünyalı ve kendi ülkelerinin değerlerini içselleştirmiş gelişkin insan olacaktır.

Çocuk gündüz bakımevi ve anaokulu seviyesindeki okul öncesi eğitimden başlayarak ilköğretim ve lise eğitimiyle tamamlanacak zorunlu eğitim programımız en iyi haliyle uygulanırken, bu program dünya ve Avrupa eğitim programları ile işlevsel biçimde kaynaştırılacak; okullarımızın eğitim programı Yerel – Avrupa ve küresel düzeyde işleyecektir: Hedef Türkiye, Abitur (Almanya) ve IB (İngiltere/Dünya) olmak üzere 3 ülkenin diplomasıdır!

Öğrencilerimizin gelişkin kimlik ve ileri birikim kazanabilmesi için onların gerçek anlamda uluslararası eğitim ve yaşantı süreçleri içerisinde bulunmaları sağlanacak; bunun için, öğrencimizin buradaki eğitimleri sırasında en az bir veya iki dönem o an bulundukları seviyenin bir üst düzeyinde yurt dışı eğitim almaları sağlanacaktır.


Dünyanın belirli noktalarında (Berlin, Londra) bulunan merkezlerimize öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz ile dönemsel eğitim turları düzenleyerek, Ankara’da verdiğimiz eğitim uluslararası zeminlere taşınacaktır.

Ailelerimizin, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin çeşitli Avrupa Birliği Projeleri içerisinde yer almaları organize edilerek Uluslararası Yaz Kampları ve kurumsal organik ilişkiler ağımız aracılığıyla eğitim sürecimiz içerisinde daha ileri gelişim kazanmaları ve birikim elde etmeleri sağlanacaktır.

Uygulama Atölyelerimiz
TAM Okulları’nda, çocuk gündüz bakımevi, anaokulu seviyesindeki eğitimden başlayarak bu içeriğe hizmet edecek şekilde yapılanan atölyeler ve ileri sınıflardaki uygulama ortamları en önem verdiğimiz konuların başında gelir.

Misyon – Vizyon ve İlkelerimiz
Özel Tam Okulları ülkemiz ve tüm dünya için bir çocuğa dokunarak domino etkisi yaratmayı hedefleyen, çocukların bugününü kaçırmadan geleceğe hazırlanmasında pusula olmayı ve her çocuğun kendi potansiyelini öne çıkarmasına yardımcı olmayı amaçlayan bir eğitim vizyonuna sahiptir.

“Özel Tam Okulları değişimi gündüz bakımevi çocuklarından başlatmak için var oluyor!”
Kendi yaşam süreçlerini planlayan, gerçekleştiren ve değerlendiren, ana dilinde başarılı yabancı dilde etkin, iletişim becerileri yüksek, doğa dostu ve farkındalığı gelişmiş, problemlere karşı akıl yürütebilen, karşılaştığı risklerle başa çıkabilen, çağın gereksinimlerine uyum sağlayıp, dünya vatandaşı olabilen mutlu çocuklar yetiştirmek misyonu ile hizmete hazırdır.
“SÜRDÜRÜLEBİLİR” bir dünya hedefiyle kendi benliklerine, farklılıklara, doğaya ve doğada yaşayan her canlıya “SAYGI” ve “SEVGİ” ile yaklaşmak,
“Saygı ve Sevgi’ ilkesinin ışığında; çocuklara bilgiyi direkt aktarmak yerine, “SABIR”la bilgiye nasıl ulaşacakları konusunda rehberlik etmek ve kendi emekleri̇ ile bilgiye ulaşmalarının heyecanını yaşamalarına katkıda bulunmak dokunuşları ile bezenmiş bir eğitim anlayışı Özel Tam Okullarımızın ilkesidir.

Her çocuğun kendine özgü bir büyüme ritmi vardır. Özel Tam Okulları, eğitim anlayışını bireysel farklılıklar üzerine yapılandırır ve öğrenme yaşantılarını çocukların kendi “SÜREÇ” diliminde gerçekleştirir.


TAM Okulları Almanya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Berlin’de 1979 yılından beri faaliyet gösteren dtzBerlin (Deutsch Türkisches Zentrum – Alman Türk Merkezi) eğitim kurumları bünyesinde yetişmiş yönetim ve eğitim kadrosu ile Türk eğitim sistemine dahil olan çağdaş bir eğitim kurumudur. Eğitim programımızın ve eğitim projelerimizin Türkiye ve uluslararası platformlarda uygulanmasında çözüm ortağımız dtzBerlin (Deutsch Türkisches Zentrum – Alman Türk Merkezi) ile birlikte;

Öğrenciye, veliye ve eğitim kadromuza yönelik AB projeleri, Erasmus+ programı ve Berlin’de öğrenci-veli yaz kampları düzenlenerek, kurum içi eğitim faaliyetleri yürütülecektir. Böylelikle gerek öğrencilerin gerekse eğitim kadromuzun yurt dışı bilgi ve tecrübelerinin artmasına katkıda bulunacaktır. Öğrencilerimizin Abitur’a / IB (Alman-İngiliz Lise Diploması) yönelik tüm yurtdışı eğitim çalışmalarını koordine edip sonuca ulaştıracaktır.